Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Złota rączka pilnie poszukiwana

24.01.2011, Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego

Kiedy wiek lub ciężka choroba odbiorą sprawność czy unieruchomią w łóżku, nagle trzeba uporać się z problemami, których istnienia wcześniej się nawet nie przeczuwało. Chodzenie, mycie się, korzystanie z toalety i wiele innych, zwykłych czynności bez użycia specjalistycznego sprzętu okazuje się niemożliwe. A koszt takich urządzeń bywa wysoki, zwykle zbyt wysoki na kieszeń tych, którzy najbardziej go potrzebują. Ratunkiem w takiej sytuacji staje się ich wypożyczenie. Głęboka empatia i chęć pomagania innym skłaniają ludzi takich jak Andrzej Cichy, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Skoczowie, do wyjścia naprzeciw tej potrzebie.

Skoczowska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego znajduje się w budynku ośrodka zdrowia przy ul. Krzywej 4 (III piętro), w sąsiedztwie pogotowia ratunkowego. Jest czynna w każdy wtorek, w godz. 13-15, ale można się umówić telefonicznie na inny dzień (nr tel. 692 135 887).

Przez lata, samodzielnie i dzięki dobrej współpracy z organizacją charytatywną „Tabita”, Andrzej Cichy zgromadził w wypożyczalni urządzenia, których wartość wynosi obecnie ok. 51 tys. Łóżka regulowane, wózki, kule, chodziki (w tym chodziki trójkołowe), balkoniki, materace przeciwodleżynowe i gąbkowe, fotele-sedesy, rotory do nóg, rowery rehabilitacyjne, pionizator, podnośnik okazują się bardzo potrzebne – potwierdza to fakt, że w większości są w ciągłym użytkowaniu. Rocznie służą 75–80 osobom.

– Dostajemy sprzęt z różnych źródeł – wyjaśnia pan Andrzej. – Teraz naszym celem będzie zdobycie dodatkowych foteli-sedesów, kul (bardzo ich brakuje), aparatów tlenowych, o które pyta wiele osób, rotorów do ćwiczeń nóg i rowerów rehabilitacyjnych – wylicza i apeluje o nieodpłatne ich przekazywanie.

Ilość sprzętu i intensywność jego użytkowania sprawiają, że wypożyczalni bardzo brakuje wolontariusza, który zająłby się jego konserwacją i reperacją. Dlatego skoczowska filia ChSCh poszukuje pilnie  „złotej rączki”.

Czytaj więcej o wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego prowadzonych przez ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij