Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

W parku niespodzianek w Ustroniu

14.07.2010, Wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Od kilku lat skoczowska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) finansuje i organizuje na początku wakacji jednodniową wycieczkę dla dzieci wytypowanych przez MOPS w Skoczowie. W tym roku taka wycieczka odbyła się 29 czerwca. Jej celem był Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu…

– Kontakt z przyrodą i zwierzętami żyjącymi na wolności budziły u dzieci dużo radości i uśmiechu u dzieci. Wiele wrażeń przysporzyły nam sarny. Chodziły za nami i pozwalały się karmić prosto z ręki - relacjonuje jeden z opiekunów. – Z dużą ciekawością obserwowaliśmy ptaki, które z ogromną prędkością szybowały tuż nad naszymi głowami. Spędziliśmy również czas na placu zabaw.

Kolejnym punktem programu tego dnia była wizyta w Chacie Chlebowej w Górkach.
W tej starej chacie dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o wypieku chleba. Uczyły się rozpoznawać rodzaj ziarna, zobaczyły – za sprawą zgromadzonych tam pamiątek – jak wyglądało życie domowe w dawnych, nie tak odległych jeszcze czasach. Poznały też pracę związaną ze zbiórką zboża, młóceniem i odwiewaniem.

Młodzi uczestnicy wycieczki próbowali młócić zboże cepem. Własnoręcznie wyrabiali też ciasto na podpłomyki. Placki te następnie były wypiekane w piecu. Potem już każdy zjadał ze smakiem swoje wyroby, smarując je masłem i miodem. Na koniec najmłodsi wysłuchali interesującej pogadanki o pracy pszczół i zagrożeniach dla środowiska naturalnego.

Podczas wycieczki podopieczni otrzymali też słodycze i napoje. Pełni wrażeń i w dobrych nastrojach wszyscy wrócili do Skoczowa.

– Dla tych dzieci był to być może jedyny wyjazd wakacyjny – podsumowuje wycieczkę Andrzej Cichy, kierownik filii ChSCh w Skoczowie. – Ich uśmiech i zadowolenie są dla nas, wolontariuszy, najlepszą nagrodą – dodaje.

Pomóż prowadzić te i tym podobne działania na rzecz najmłodszych oraz innych potrzebujących. Złóż swój dar.

Czytaj więcej o projektach realizowanych przez ChSCh z myślą o dzieciach i młodzieży:
https://swietlice-srodowiskowe.bliskoserca.pl/
https://noworoczny-upominek.bliskoserca.pl/
https://dzien-dziecka.bliskoserca.pl/

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 000220518).

(Filia ChSCh w Skoczowie, SI ChSCh)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij