Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Spotkanie Klubu Zdrowia

18.02.2008, nieprzypisany

Skoczowska filia ChSCh od lutego prowadzi na terenie Skoczowa comiesięczne spotkania Klubu Zdrowia.

Pierwsze spotkanie Klubu Zdrowia zorganizowane przez skoczowską filię Organizacji Pożytku Publicznego Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej odbyło się w Zespole Szkół nr 1 w Skoczowie w dniu 18 lutego 2008 roku. Rozpoczęło się przemówieniem Andrzeja Cichego - kierownika filii OPP ChSCh w Skoczowie. Następnie Pani Halina Gatner - dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Skoczowie, przedstawiła program edukacji zdrowotnej, jaki realizowany jest w szkole. Po krótkim filmie, zachęcającym do większej aktywności fizycznej, pierwszą prelekcję wygłosił lek. Krzysztof Ptak. Jako specjalista rehabilitant, omawiał przyczyny, profilaktykę i leczenie chorób zwyrodnieniowych stawów. Kolejny prelegent - mgr Agnieszka Kweczlich, zaprezentowała zalety wody oraz jej duże znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Ostatni prelegent - Iwona Deperas, przedstawiła zalety i wady napojów, począwszy od wody przez soki (domowe i inne), napoje sprzedawane w sklepach po napoje energetyzujące. Omówiła sposoby przygotowania w domu, niektórych napojów, również tych energetyzujących. Podczas spotkania, uczestnicy mogli spróbować soków domowej roboty. Ciekawostką był sok z natki pietruszki - ładny kolor i ciekawy smak. Rozdawane były degustacyjne porcje: chleba razowego (domowej roboty), pasty z dyni i majonezu sojowego. Przed i po spotkaniu, każdy mógł zmierzyć ciśnienie i tkankę tłuszczową. Dostępna była również literatura i bezpłatne kursy korespondencyjne dotyczące zdrowia.

Z powodu dużej wartości społecznej organizowanych spotkań Klubu Zdrowia inicjatywa comiesięcznych ich spotkań w roku 2008 została dofinansowana w ramach konkursu przez Urząd Miasta w Skoczowie.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie: www.skoczow.maranatha.pl

Serwis Informacyjny OPP ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij