Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: wszystko, co powinniśmy wiedzieć o cukrzycy

13.06.2013, Kluby zdrowia

Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że w 2030 roku cukrzyca będzie siódmą co do częstości przyczyną zgonów na świecie. Już 17 czerwca o ekspansji tej choroby oraz o tym, jak się przed nią bronić, dowiemy się na bezpłatnych zajęciach Klubu Zdrowia w Skoczowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Spotkanie poprowadzi lekarz Krzysztof Wierzbicki.

Co sprawiło, że choroba, która kiedyś dotyczyła tylko nielicznych, zatacza dziś coraz większe kręgi? Cukrzycę obecnie diagnozuje się zarówno u osób starszych, jak i u dzieci. Na cukrzycę typu 1 nie mamy wpływu – jest wynikiem tego, że trzustka nie wytwarza odpowiedniej ilości insuliny. Natomiast cukrzyca typu 2 jest najczęściej skutkiem niezdrowego stylu życia – otyłości i braku aktywności fizycznej.

Zanim dojdzie do zachorowania, zazwyczaj przez wiele lat w organizmie rozwija się tzw. stan przedcukrzycowy. Aby uniknąć lub znacznie opóźnić zachorowanie w większości przypadków wystarczy zdrowa dieta, regularny wysiłek fizyczny, dążenie do utrzymania prawidłowej masy ciała i nieużywanie tytoniu.

W programie klubu zdrowia będzie degustacja zdrowej żywności, a także możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych, ciśnienia krwi, poziomu cukru, pomiaru tkanki tłuszczowej.

Spotkanie pt. Co powinieneś wiedzieć o cukrzycy obędzie się w poniedziałek, 17 czerwca, o godzinie 18 w Zespole Szkół nr 1 w Skoczowie, przy ul. G. Morcinka 20.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij