Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: wielki mit białkowy

12.05.2016, Kluby zdrowia

Jakie jest znaczenie białka w naszej diecie? Ile go nam go potrzeba? Które jest lepsze – roślinne czy zwierzęce? Na te i inne pytania odpowie uczestnikom spotkania Klubu Zdrowia w Skoczowie lek. med. Helena Żurek.

Już w najbliższy poniedziałek, 16 maja odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Skoczowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Słuzby Charytaywnej (ChSCh). Tematem kwietniowego spotkania będzie rola białka w naszej diecie.

Białka to podstawowe składniki odżywcze organizmu. Są one głównym materiałem budulcowym, przede wszystkim układu mięśniowego, ale i każdej komórki. Białko jest nam niezbędne do życia.

Ze względu na pochodzenie możemy wyróznić białko roślinne lub zwierzęce. To drugie jest pełnowartościwe i łatwo przyswajalne przez ludzki organizm. Jednak badania naukowe dowodzą, że pomieszanie różnych składników roślinnych daje również pełnowartościowe białko, równie odżywcze, co zwierzęce. Rola  białka w diecie obrosła w mity i legendy. Jakie jest jego znaczenie? Ile go nam go potrzeba? Które jest lepsze – roślinne czy zwierzęce? Na te pytania odpowie uczestnikom spotkania lek. med. Helena Żurek.

Spotkanie Klubu Zdrowia w Skoczowie już w poniedziałek, 16 maja w Zespole Szkół nr 1, przy ul. G. Morcinka 20. Start o godzinie 18. W programie spotkania jak zawsze  porady żywieniowe, degustacja zdrowej żywności i możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij