Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: Uwierz zielonemu smokowi

11.07.2011, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

W powiecie cieszyńskim panuje atmosfera wyjątkowo przychylna zdrowiu. Zgodnie współpracują tu różne instytucje, których celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Do najaktywniejszych należy triumwirat: Polski Komitet Zwalczania Raka w Cieszynie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Chrześcijańska Służba Charytatywna, filia w Skoczowie. Efekt ich współdziałania to wiele imprez o długiej tradycji. Jedną z nich jest rajd rodzinny „Czantoria dla twojego zdrowia”. W tym roku zorganizowano go już po raz szósty.

Popularny rajd na Czantorię odbył się w niedzielę, 19 czerwca w godzinach od 10 do 16. W tym dniu wszyscy mogli dotrzeć na miejsce, kupując bilety kolejki linowej na Czantorię w cenie ulgowej.

Kiedy rano zabrano się za rozstawianie stoisk, chłód dawał się we znaki. W cenie były kurtki, polary i ruch, który rozgrzewał. Szybko i sprawnie poradzono sobie z przygotowaniami. Sympatyczna atmosfera może troszkę utrudniała nadmuchiwanie baloników, ale kiedy się to udało, śmiać się już można było do woli.

Profilaktyka to mocna strona wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) ze Skoczowa. Wiele osób przy rożnych okazjach, m.in. podczas spotkań klubu zdrowia, skorzystało za ich sprawą z bezpłatnych badań. Tym razem również był pomiar poziomu cukru, ciśnienia, tkanki tłuszczowej czy spirometria. Badania były okazją do rozmowy na temat zasad zdrowego stylu życia.

Zaproszono też do wspólnego aerobicu na świeżym powietrzu, gier i zabaw, po których w nagrodę częstowano ślicznymi jabłkami. Andrzej Cichy, kierownik lokalnej filii ChSCh dał dowód odwagi, dzielnie szusując letnim torem saneczkowym i zaprzyjaźniając się z zielonym smokiem (jedna z wolontariuszek ChSCh w tym przebraniu rozdawała dzieciom balony i zachęcała do udziału w programie).

Na laikach niesamowite wrażenie robił fantom przywieziony przez ratowników medycznych zaproszonych do udziału w imprezie. Abuś (AmbuMan W), nowoczesny manekin służący do symulacji rzeczywistych warunków sztucznego oddychania i masażu serca, to czyścioszek. Jest wyposażony w specjalny system utrzymania higieny z wymienną częścią twarzową i workiem powietrznym. Bardzo przydatna cecha, zwłaszcza podczas publicznych pokazów, jak ten na Czantorii.

Czerwcowa niedziela raz jeszcze dowiodła, że aktywność fizyczna i radość to bardzo przyjemne lekarstwa na stres i wiele cywilizacyjnych schorzeń. A aplikowane w grupie przyjaciół działają mocniej.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij