Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: styl życia naszą wizytówką

22.09.2011, Kluby zdrowia

Czy wiesz ile wody powinieneś dostarczyć swojemu organizmowi? Albo ile zjadać pełnoziarnistych wyrobów, świeżych owoców i warzyw? Te tak z pozoru w codziennym życiu nieistotne informacje mogą zaważyć na naszej sprawności i samopoczuciu.

19 września w skoczowskim klubie zdrowia prowadzonym przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) odbył się wykład multimedialny przeprowadzony przez promotora zdrowia Iwonę Deperas. W jego trakcie uczestnicy mieli okazję rozwiązać test dotyczący stylu życia, dzięki któremu dowiedzieli się, co powinni zmienić, by skutecznie zadbać o zdrowie. Prelegentka mówiła m.in. o tym, ile potrzebujemy snu do poprawnego funkcjonowania organizmu, jak radzić sobie ze stanami depresyjnymi, znużeniem i paleniem papierosów oraz ile godzin dziennie oglądać telewizję.

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zapada na tzw. choroby przemysłowe. Stres, przepracowanie i złe odżywianie odciskają na nas niezatarte piętno. Może dzisiaj go nie odczuwamy, ale upłynie parę lat i zaczniemy zauważać skutki złego trybu życia. W pewnym momencie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest tak naprawdę ważne: my czy szaleńczy wyścig szczurów, w którym uczestniczymy.

– To było bardzo pożyteczne i wzbogacające doświadczenie – mówi Andrzej Cichy, kierownik Klubu Zdrowia w Skoczowie. – Po prezentacji i przedstawieniu materiałów odbyła się degustacja świeżych soków, wyciśniętych z pomidorów, bazylii, odrobiny chrzanu i czosnku. Wszyscy próbowali ze smakiem, a potem zadawali pytania dotyczące różnych soków zdrowotnych. Na zakończenie zapowiedzieliśmy kolejny wykład, który odbędzie się już w październiku i będzie dotyczył zdrowego gotowania. Jak zwykle osoby, które przybyły po raz pierwszy, otrzymały upominki książkowe.
 
Czytaj więcej o klubach zdrowia prowadzonych przez ChSCh w całym kraju.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij