Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: spotkaj się ze specjalistą. Za darmo o cukrzycy

13.05.2014, Kluby zdrowia

Tym razem wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Skoczowie zapraszają na spotkanie w klubie zdrowia z diabetologiem Ewą Doktór-Hornik. Tematem wykładu będzie cukrzyca oraz powikłania, jakie ze sobą niesie. Wstęp wolny.

Cukrzyca – jedna choroba, wiele problemów to tytuł najbliższego spotkania. Cukrzyca typu 1 to choroba wrodzona, nie mamy na nią wpływu. Cukrzyca typu 2 w dużej mierze zależy od stylu życia. Cierpi na nią 90% wszystkich cukrzyków. Choroba zwiększa ryzyko schorzeń serca, udaru mózgu, z czasem uszkadza wzrok, jest jedną z głównych przyczyn niewydolności nerek. Ryzyko zgonu osoby z cukrzycą jest dwukrotnie większe niż jej rówieśnika bez cukrzycy. Więcej o komplikacjach związanych z cukrzycą podczas majowego spotkania Klubu Zdrowia w Skoczowie.

Najbliższe zajęcia klubu zdrowia odbędą się w poniedziałek, 19 maja, o godz. 18 w Zespole Szkół nr 1 w Skoczowie przy ul. G. Morcinka 20. W programie także porady żywieniowe, konsultacje, degustacja zdrowej żywności, możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych, m.in. poziomu cukru.

Czytaj więcej o klubach zdrowia

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij