Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: roześmiane buzie maluchów

6.02.2013, Noworoczny Upominek

2 lutego filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Skoczowie zorganizowała spotkanie w ramach akcji Noworoczny Upominek. Dzięki niemu 60 dzieci otrzymało paczki z prezentami.

Wolontariusze zaprosili dzieci wraz z rodzicami i opiekunami do siedziby filii. Tam na milusińskich czekała moc atrakcji. Był poczęstunek oraz oprawa muzyczna. Troje gitarzystów zabawiało gości piosenkami. Dzieci dostały teksty piosenek, by mogły śpiewać razem z zespołem. Muzyka była przeplatana opowieściami, uczącymi m.in. miłości do zwierząt. Były także gry i zabawy z nagrodami.

Najważniejszym punktem programu było wręczenie prezentów. Paczki pochodziły z Niemiec, a ich zawartość była bardzo praktyczna. W środku dzieci znalazły m.in. przybory szkolne, artykuły higieniczne, a także słodycze i zabawki.

Zaproszone dzieci otrzymały dodatkowe upominki od sponsora, firmy Riethmueller Polska – producenta artykułów dekoracyjnych.

Filia ChSCh wytypowała uczestników programu w porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Skoczowie.

– Dzieciaki były zachwycone, niektóre nie doniosły paczek na miejsce, rozpakowywały je po drodze. Dało się odczuć atmosferę prawdziwej radości – podsumowuje spotkanie Andrzej Cichy, kierownik filii ChSCh w Skoczowie.

To nie koniec rozdawania paczek. W lutym odbędzie się jeszcze jedna tego typu impreza dla 40 dzieci w Domu Strażaka Kisielowie.

Akcja Noworoczny Upominek prowadzona przez filie ChSCh w całym kraju (oprócz Skoczowa są to filie m.in. w Jaworznie, Zabrzu, Legnicy czy Opolu Lubelskim) co roku wywołuje uśmiech na twarzach setek dzieci. Wolontariusze podjęli tę inicjatywę 8 lat temu, zaś pierwsze tego rodzaju spotkanie odbyło się właśnie w Skoczowie. To szlachetne przedsięwzięcie ChSCh realizuje we współpracy z międzynarodową organizacją Samaritan’s Purse.

Czytaj więcej o Noworocznym Upominku.

Czytaj więcej o pomocy dzieciom i młodzieży.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij