Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: przekazali ponad 30 ton żywności

1.02.2013, Pomoc żywnościowa

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Skoczowie podsumowali kolejny rok pomocy żywnościowej. W 2012 roku przekazali osobom potrzebującym ponad 30 ton artykułów spożywczych. Wartość tej pomocy szacowana jest na 85 tys. zł. Asortyment obejmował 23 artykuły, wśród nich cukier, olej, ryż, kasze, makarony i nabiał. 

Filia w Skoczowie uczestniczy w PEAD, czyli Europejskim Programie Pomocy Żywnościowej. Celem programu jest niesienie pomocy żywnościowej najbiedniejszym mieszkańcom Europy. Polscy przedsiębiorcy za pieniądze Unii Europejskiej produkują dodatkowe artykuły spożywcze, które potem za pośrednictwem banków żywności, a następnie organizacji charytatywnych trafiają do osób najbardziej potrzebujących.

ChSCh jest jedną z organizacji, która współpracuje ze Śląskim Bankiem Żywności w niesieniu tego rodzaju wsparcia. Do filii ChSCh w Skoczowie przez cały 2012 rok każdego miesiąca zgłaszało się 300 potrzebujących osób.

– W każdym miesiącu wychodziło 12-15 kg na osobę – mówi Andrzej Cichy, kierownik filii w Skoczowie. – Ludzie są bardzo zadowoleni z tej pomocy. Mamy z nimi pozytywne relacje. Wszystko przebiega spokojnie. Pomoc jest potrzebna, świadczy o tym chociażby to, że punkt wydawania żywności otwieramy o 11:30, a ludzie czekają już od 8!

Działalność filii ChSCh w Skoczowie jest wspierana przez Urząd Miasta, który w 2012 r. przyznał dotację w wysokości 5 tys zł. Przy świadczeniu pomocy żywnościowej najuboższym mieszkańcom filia współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Skoczowie, który typuje ludzi uprawnionych do korzystania z pomocy.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij