Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: profilaktyka narządu ruchu

24.09.2013, Kluby zdrowia

Wrześniowe zajęcia Klubu Zdrowia w Skoczowie upłynęły pod znakiem troski o narządy ruchu. Gościem spotkania był Roland Brehmer, olimpijczyk, specjalista z zakresu rehabiliracji ruchowej, pracownik nakowy Wyższej Szkoły – Edukacja w Sporcie (Filia w Wiśle).

Aż 80% społeczeństwa skarży się na dolegliwości związane z aparatem ruchu. Okazuje się, że brak aktywności fizycznej jest podłożem nie tylko problemów z kręgosłupem, ale także wielu innych chorób, np. miażdzycy.

Bóle kręgosłupa, którym poświęcona była lwia częśc wykładu, mają swoje źródło w braku ruchu oraz nieświadomych błędach popełnianych podczas wykonywania codziennych czynności. Profilaktyka problemów z kręgosłupem jest bardzo prosta. Polega na regularnym wykonywaniu prostych ćwiczeń oraz utrzymywaniu prawidłowej postawy m.in. podczas wstawania z łóżka, podnoszenia ciężkich przedmiotów, siedzenia, stania, nawet sprzatania. Prelegent radził, aby codziennie wykonywać proste ćwiczenia odciążające dyski.

„Nie ma choroby cywilizacyjnej o tak szerokim wpływie na wiele sfer naszego życia, jak schorzenia układu ruchu” – mówi Roland Brehmer.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

red. jl

Załączniki

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij