Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów pod wodą

25.05.2010, Pomoc powodzianom

Trwająca w Polsce powódź dotknęła także filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Skoczowie. Zatopieniu uległ magazyn z żywnością wydawaną w ramach programu PEAD.

- Rzeka Bładnica wystąpiła z brzegów o 4. rano, w poniedziałek – relacjonuje Andrzej Cichy, kierownik filii ChSCh Skoczów – spowodowało to zalanie m.in. ulicy Mickiewicza, przy której znajduje się nasz punkt wydawania żywności. Bardzo szybko woda dostała się do wnętrza magazynu z jedzeniem, niszcząc ponad tonę żywności.  

Niemal natychmiast rozpoczęto akcję ratowniczą. Pięciu wolontariuszy ChSCh oraz ośmiu strażaków przenosiło jedzenie niezniszczone jeszcze przez żywioł do suchego miejsca. Poziom wody w pomieszczeniu osiągnął kilkadziesiąt centymetrów.

- Zalanie miało miejsce akurat w dniu, w którym wydajemy żywność – mówi Andrzej Cichy. Jednak dzięki pomocy Banku Żywności udało się jeszcze w tym samym tygodniu dostarczyć i przekazać jedzenie potrzebującym. Miało to miejsce w piątek.

Podtopienie magazynu ChSCh miało miejsce także w Bielsku-Białej. Tam woda dostała się do piwnicy przez studzienkę kanalizacyjną.

Mimo problemów filia ChSCh Skoczów funkcjonuje nadal i obecnie skupia swoje wysiłki na pomocy powodzianom.     

Pomóż filii w Skoczowie oraz innym jednostkom ChSCh w niesieniu pomocy poszkodowanym wskutek działania żywiołu, wpłacając pieniądze na konto zbiórki publicznej dla powodzian:
 
Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”


                                                                                       Serwis Informacyjny ChSCh (aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij