Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: po zdrowie w październiku

15.10.2012, Kluby zdrowia

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Skoczowie w ramach swojej działalności prozdrowotnej zaplanowała na październik kilka ciekawych propozycji. 

Przyjęło się, że zdrowe jedzenie nie jest smaczne, a smaczne nie jest zdrowe. O niesłuszności tej tezy można było przekonać się 10 października w Zespole Szkół nr 4 w Pierśćcu. Wtedy to odbyło się spotkanie Szkoły Zdrowego Gotowania, które prowadziła specjalistka ds. zdrowego odżywiania Iwona Deperas.

14 października z kolei filia ChSCh w Skoczowie zorganizowała następny – po skoczowskim – mityng „Zdrowe Płuca”. Tym razem impreza mające na celu m.in. uświadomienie palaczom zagrożeń wynikających z palenia tytoniu odbyła się w sąsiedniej Wiśle. W godzinach 14-18 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta wolontariusze ChSCh przeprowadzali badania, które pomogły określić stan płuc – pulsoksymetrię i spirometrię. Mierzyli ponadto ciśnienie, poziom tkanki tłuszczowej oraz obliczali BMI (Body Mass Index, wskaźnik masy ciała).

A już dziś, 15 października, jak zwykle w trzeci poniedziałek miesiąca, odbędzie się spotkanie Klubu Zdrowia w Skoczowie. Tym razem neurolog Krzysztof Wierzbicki opowie o profilaktyce udaru mózgu. Dowiemy się, jak łatwo zapobiec tej ciężkiej chorobie. Wstęp jak zawsze – bezpłatny! Początek o godz. 18 w Zespole Szkół nr 1, przy ul. G. Morcinka 20.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij