Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: Noworoczny Upominek od siedmiu lat

27.01.2012, Noworoczny Upominek

Trwa akcja Noworoczny Upominek prowadzona przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) we współpracy z międzynarodową organizacją Samaritan’s Purse. Za sprawą skoczowskich wolontariuszy ChSCh każdej zimy do dzieci z gminy Skoczów trafia od 100 do 150 paczek z prezentami. Podobnie będzie i w tym roku.

– Nasza filia ChSCh jako pierwsza rozpoczęła współpracę z Samaritan’s Purse i to już siedem lat temu – mówi Andrzej Cichy, kierownik filii. – Potem dołączały inne miasta: Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Jaworzno…

Obecnie Noworoczny Upominek można już nazwać akcją ogólnopolską, bo uczestniczy w niej wiele filii ChSCh. Wspomniana organizacja – Samaritan’s Purse – zrzesza chrześcijan różnych wyznań, którym bliski jest los dzieci i którzy mają pragnienie na przełomie starego i nowego roku trafić z prezentami do tych, którzy na nie najbardziej czekają. Głównym celem podarunków jest wlać w serca najmłodszych nadzieję i budować u nich poczucie własnej wartości.        

W Skoczowie organizowane są duże spotkania dla dzieci, wolontariusze docierają też indywidualnie do rodzin.

– W tym roku po raz trzeci uczestniczyć będziemy w spotkaniu z dziećmi w domu strażaka w Kisielowie – relacjonuje Andrzej Cichy. – Wytypowaniem dzieci zajmą się pedagodzy ze szkoły w Kisielowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Zgodnie z naszym zwyczajem odwiedzać będziemy też liczne rodziny w ich domach, aby tam bezpośrednio wręczyć noworoczne upominki. Akcję zamierzamy zakończyć w pierwszym tygodniu lutego.

Wcześniej, 14 stycznia odbyło się spotkanie z rodzicami i dziećmi w sali katechetycznej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Skoczowie. Zgromadziło ono 50 dzieci wytypowanych przez ośrodek pomocy społecznej. Na dzieci czekał poczęstunek, gry i zabawy ruchowe, konkursy, wspólne śpiewanie piosenek. Nad zabawami czuwały jak zwykle nauczycielki Bożena Dedio, Ewa Ples i Alicja Woźnica – wolontariuszki ChSCh. Oczywiście gwoździem programu było rozdanie paczek – z podziałem na grupy wiekowe, zawierających  słodycze, zabawki, ubrania oraz artykuły szkolne.

Wspólne zabawy i konkursy bardzo integrują uczestników, jednak najważniejsze, by wszystkie obdarowane dzieci miały świadomość, że ktoś o nich pamięta, że są cenne i kochane. Wolontariusze ze Skoczowa mają nadzieję, że tak właśnie będzie.

Czytaj więcej o akcji.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij