Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: nie daj się złodziejowi!

12.04.2016, Kluby zdrowia

W najbliższy poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Skoczowie. Wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na wykład neurochirurga Adriana Kotasa, który będzie mówił o osteoporozie, czyli tzw. cichym złodzieju kości.

Osteoporoza to choroba szkieletu, charakteryzująca się stopniowym ubytekiem masy kostnej. Osłabione nią kości stają się bardzo podatne na złamania. Wywołane kontuzje bardzo długo i przewlekle się goją. Choroba ta jest zmorą seniorów. Bardzo wielu ludzi żyje w przeświadczeniu, że kiedyś będą musieli zmierzyć się z tym podstępnym „złodziejem kości”. Czyżby nie było przed nią ratunku? Podczas kwietniowego spotkania klubu zdrowia lek. med. Adrian Kotas opowie m.in. o tym, jak uniknąć osteoporozy. Wbrew pozorom niewiele trzeba robić, by mieć zdrowe i mocne kości do końca życia.

Oprócz ciekawego wykładu na klubowiczów tradycyjnie czekać będzie możliwość skorzystania z porad żywieniowych, degustacji zdrowej żywności oraz wykonania prostych badań profilaktycznych. Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Skoczowie odbęda się w poniedziałek, 18 kwietnia w Zespole Szkół nr 1, przy ul. G. Morcinka 20. Początek spotkania o godzinie 18. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij