Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: nakarm swój mózg

15.02.2017, Kluby zdrowia

Wkrótce kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Skoczowie. Tym razem wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na spotkanie z promotorką zdrowia Lucyną Kurz.

Prelegentka poruszy ważny temat zależności naszego samopoczucia od diety. Okazuje się, że od pokarmu zależy nie tylko nasze zdrowie fizyczne ale również psychiczne, emocjonalne. Nie od dziś wiadomo, że np. słodycze poprawiają humor. Ma to związek z produkcją serotoniny w ośrodkowym układzie nerwowym. Jednak na dłuższą metę leczenie „doła” czekoladą może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego oraz efekty uboczne w postaci nadwagi i innych dolegliwości. Co zatem zamiast słodyczy? Czym można poprawić sobie nastrój, zadbać o zdrowie emocjonalne? O tym na najbliższych zajęciach skoczowskiego klubu zdrowia.

W programie spotkania oprócz ciekawego wykładu m.in. degustacja zdrowej żywności, możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych. Zajęcia klubu zdrowia odbędą się w poniedziałek, 20 lutego, o godzinie 18 w Zespole Szkół nr 1 w Skoczowie, przy ul. G. Morcinka 20. Wstęp jak zwykle bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij