Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: mówili o badaniach i rozdawali prezenty

22.02.2012, Kluby zdrowia

Podczas ostatniego spotkania Klubu Zdrowia w Skoczowie, które odbyło się 20 lutego, mowa była o profilaktyce. Na uczestników czekały też prezenty i – jak zwykle – degustacja potraw wegetariańskich. Zajęcia klubu prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) odbywają się co miesiąc w Zespole Szkół nr 1.

Prelegentka Anna Suchanek z laboratorium analitycznego wyjaśniała, jak dbać o zdrowie, dlaczego warto się badać oraz jak przygotować się do badania krwi.

– Każdy uczestnik otrzymał ulotkę Paszport zdrowia – od juniora do seniora z zestawieniem zalecanych badań profilaktycznych w zależności od wieku – mówi Andrzej Cichy, kierownik Klubu Zdrowia w Skoczowie. – Ponadto ci, którzy w dniu wykładu obchodzili urodziny, otrzymali szczególne prezenty: zaproszenia na zestaw badań krwi w laboratorium medycznym. Podczas degustacji natomiast kosztowaliśmy kotletów z pszenicy wraz z surówką. Były pyszne.

W zajęciach uczestniczyło 70 osób. Oprócz wykładu i degustacji można było zmierzyć ciśnienie, poziom cukru, tkanki tłuszczowej, kupić książki o tematyce zdrowotnej oraz skorzystać z porad żywieniowych. Spotkania Klubu Zdrowia w Skoczowie odbywają się w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. Udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny.

Czytaj o klubach zdrowia.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij