Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: klub zdrowia wraca po wakacjach

11.09.2014, Kluby zdrowia

Po letniej przerwie wracają spotkania w ramach Klubu Zdrowia w Skoczowie. Wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na zajęcia 15 września.

Promotor zdrowia Włodzimierz Pilch opowie uczestnikom o hipercholesterolemii – powszechnym schorzeniu o niepowszechnej nazwie. Pod tym terminem kryje się bowiem zwiększone stężenie cholesterolu we krwi, czyli przypadłość towarzysząca połowie Polaków. Pamiętajmy, że nadmiar cholesterolu odkłada się na ściankach naczyń krwionośnych, co niestety utrudnia przepływ krwi. A to już prosta droga do zawału.

Na spotkaniu dowiemy się, jak można uniknąć przykrych komplikacji związanych z hipercholesterolemią. Jednym ze sposobów jest zdrowa dieta. Tę i inne metody przybliży nam na poniedziałkowych zajęciach Włodzimierz Pilch. W programie spotkania będzie także możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych (ciśnienia krwi, poziomu cukru i tkanki tłuszczowej w organizmie) oraz skorzystania z degustacji zdrowej żywności i porad żywieniowych.

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Skoczowie odbędzie się w poniedziałek, 15 września w Zespole Szkół nr 1, przy ul. G. Morcinka 20.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij