Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: jedz i nie tyj. Niemożliwe staje się możliwe

20.10.2011, Kluby zdrowia

Każdy z nas marzy o świetnym wyglądzie bez zbędnych wyrzeczeń. Powszechnie uważa się, że to niemożliwe, tymczasem okazuje się, że wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, żeby pozostać szczupłym i zdrowym bez stosowania morderczej diety.

Przede wszystkim należy zwracać uwagę na to, co jemy i jakie mamy nawyki żywieniowe. Spożywane w nadmiarze tłuste, kaloryczne potrawy nigdy nie sprawią, że utrzymamy stałą, pożądaną wagę.

O tajnikach jedzenia bez ograniczeń opowiadała Izabela Lewosińska, psychopedagog i promotor zdrowia 17 października na ostatnim spotkaniu skoczowskiego klubu zdrowia w ramach cyklu wykładów pt. Sposób na zdrowe życie. Prelegent zwróciła szczególną uwagę na to, jak starannie dobierać produkty żywnościowe, aby normalnie jeść i nie przytyć. Bez ograniczeń można sięgnąć po wszelkiego rodzaju sałatki owocowo- warzywne oraz pojedyncze owoce i warzywa, ale należy uważać, z czego sporządzamy sosy, które do nich dodajemy. Dobrze jest zastąpić śmietanę jogurtem naturalnym, a olej oliwą z oliwek.

Na zakończenie wykładu tradycyjnie odbyła się degustacja żywności, a chętni zgłosili się do prelegentki po porady żywnościowe oraz na bezpłatne badania ciśnienia krwi, cukru oraz pomiar tkanki tłuszczowej.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych także do Szkoły Gotowania, prowadzonej przez promotor zdrowia Iwonę Deperas – przypomina Andrzej Cichy, kierownik Klubu Zdrowia w Skoczowie.

Spotkania Klubu Zdrowia w Skoczowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) odbywają się w trzeci poniedziałek miesiąca, o godzinie 18 w Zespole Szkół nr 1, przy ul G. Morcinka 20.

Czytaj więcej o klubach zdrowia prowadzonych przez ChSCh w całym kraju.

Złóż dar na działalność dobroczynną:

(mp)Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij