Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: jak zadbać o kręgosłup

4.04.2017, Kluby zdrowia

Gościem kolejnego spotkania Klubu Zdrowia w Skoczowie prowadzonego przez wolontariuszy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) będzie rehabilitant z wieloletnim doświadczeniem Stanisław Kubica.

Żyjemy w czasach, w których wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Siedząc w fotelu, w domowym zaciszu można „spotkać się” z przyjaciółmi, „podróżować” po świecie czy zrobić zakupy. To bardzo wygodne, lecz niebezpieczne zarazem. Siedzący styl życia niesie ze sobą poważne zagrożenia, bowiem prędzej czy później w jego wyniku zbuntuje się nasz kręgosłup. A później reszta organizmu (siedzący tryb życia to także problemy z krążeniem, nadwagą i wieloma innymi dolegliwościami).

Różnego rodzaju bólów kręgosłupa w ciągu całego życia doświadcza nawet 80% z nas. O przyczynach, skutkach i profilaktyce bólu pleców będzie mówił na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Skoczowie Stanisław Kubica, rehabilitant z trzydziestoletnim stażem. Doradzi uczestnikom spotkania, jak należy traktować kręgosłup, by służył jak najdłużej.

Dodatkiem do ciekawej prelekcji będzie degustacja zdrowych potraw, porady żywieniowe oraz możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych.

Najbliższe zajęcia skoczowskiego klubu zdrowia odbędą się w poniedziałek, 10 kwietnia, o godzinie 18 w Zespole Szkół nr 1, przy ul. G. Morcinka 20. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij