Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: fakty i mity o odżywianiu

10.05.2017, Kluby zdrowia

Już w najbliższy poniedziałek kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Skoczowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Podczas majowych zajęć dietetyk Estera Diaz uporządkuje fakty i zdemaskuje mity o żywieniu.

Od kilku lat zdrowe odżywianie jest tematem nr 1 w kolorowej prasie, rozmowach towarzyskich, w kolejce w sklepie, po prostu wszędzie. I bardzo dobrze. Niestety jesteśmy bombardowani nowymi dietami czy trendami do tego stopnia, że informacja stała sie dezinformacją. Przekaz, który do nas trafia, jest pełen sprzeczności, np. jedni mówią, że gluten jest niedobry, inni, że nie ma się co bać glutenu; popularny pogląd, że jod jest zdrowy dla tarczycy jest kwestionowany przez tych, którzy przekonują, że jest on dla tego organu toksyczny; wielu zachwala zielone koktajle, mówiąc, że to bomba witaminowa, inni ostrzegają, że należy ostrożnie podchodzić do spożywania surowizny. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Często nie wiadomo, co jest prawdą, a co fałszem.

Podczas majowego spotkania klubu zdrowia prelegentka Estera Diaz postara się pomóc nam w nabraniu zdrowego dystansu wobec rewelacji na temat diet i odżywiania. W programie oprócz ciekawego wykładu także porady żywieniowe, degustacja zdrowej żywności, możliwość bezpłatnego wykonania podstawowych badań profilaktycznych.

Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Skoczowie odbędą się w poniedziałek, 15 maja, o godzinie 18 w Zespole Szkół nr 1, przy ul. G. Morcinka 20. Wstęp jak zawsze wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.


(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij