Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: drugi etap marszu za nami

15.10.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Skoczowski Klub Nordic Walking „Włóczykije” postanowił zwrócić uwagę na problem, jakim jest cukrzyca. W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Walki z Cukrzycą (14 listopada) pod patronatem klubu 30 września odbył się drugi z trzech Błękitnych Marszów pod hasłem „Kijami w cukier”.

Imprezę uroczyście otworzyła pani burmistrz, po czym 50 uczestników ubranych w niebieskie koszulki ruszyło w liczącą dziewięć kilometrów trasę ze Skoczowa do Górek. Pod „względem medycznym” imprezę obsługiwała Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh).

– Przed marszem mierzyliśmy uczestnikom poziom cukru i ciśnienie, a po marszu jeszcze raz ciśnienie. Wszyscy uczestnicy doszli na metę – podsumowuje Andrzej Cichy, kierownik filii ChSCh w Skoczowie.

Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorom. Z powodu padającego w nocy deszczu w ostatniej chwili zmieniono trasę. Zamiast siedmiu, jak było zaplanowane, trasa liczyła aż dziewięć kilometrów. Tym większe brawa dla uczestników, że podołali!

21 października kolejny, ostatni już Błękitny Marsz „Kijami w cukier”. Dla uczestników wszystkich trzech marszów jest przewidziana nagroda – profesjonalne kije do nordic walking.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Tekst: Justyna Libera

Foto: archiwum filii ChSCh w Skoczowie

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij