Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów: 1000 chorób. Zadbaj o zdrowy umysł

12.02.2015, Kluby zdrowia

Mózg to najbardziej skomplikowany narząd w ludzkim ciele. Jak cieszyć się dobrym zdrowiem, także umysłu? O tym na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Skoczowie opowie neurolog, doktor n. med. Krzysztof Wierzbicki.

Neurologia jest działem medycyny skupiającym się nad diagnostyką i leczeniem chorób wynikających z uszkodzeń układu nerwowego przez udary, guzy, choroby genetyczne czy urazy mechaniczne. Jest ponad 1000 różnych chorób mózgu!  Szkody wyrządzone przez te choroby mogą być (i często są) nieodwracalne. O szczegółach podczas zajęć Klubu Zdrowia w Skoczowie prowadzonego przez wolontariuszy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) opowie dr Wierzbicki.

W programie spotkania jak zawsze porady żywieniowe oraz degustacja zdrowej żywności. Ponadto uczestnicy będą mogli wykonać proste badania profilaktyczne (ciśnienia krwi, poziomu cukru, ilości tkanki tłuszczowej w organizmie).

Zajęcia klubu zdrowia odbędą się 16 lutego w Zespole Szkół nr 1 (przy ul. G Morcinka 20). Początek spotkania o godzinie 18. Wstęp wolny!

(Na zdjęciu owsianka. Płatki owsiane doskonale wpływają m.in. na pracę mózgu). 

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij