Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Skoczów, 1 maja: czwarty marsz po zdrowie

31.05.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Już po raz czwarty Stowarzyszenie „Wspólnota dla Skoczowa” wraz z lokalną filią  Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zorganizowali w Skoczowie „Marsz po Zdrowie” nordic walking. Marsz odbył się tradycyjnie 1 maja i zgromadził uczestników w różnym wieku – od 10 do 78 lat.

Impreza rozpoczęła się od intensywnej rozgrzewki i pomiaru tętna. Następnie uczestnicy wyruszyli z placu targowego na sześciokilometrową trasę. Sygnał do startu dał z-ca burmistrza Skoczowa Piotr Rucki.

Na trasie marszu podczas krótkiej przerwy można było spożyć posiłek regeneracyjny. Po przybyciu na metę natomiast, zlokalizowaną również na placu targowym, czekały kolejne atrakcje, a wśród nich m.in. wręczenie nagród specjalnych przyznanych przez burmistrz Skoczowa Janinę Żagan, która objęła patronat honorowy nad „Marszem po Zdrowie”. Akwarele z widokiem skoczowskiego rynku otrzymali Jalian Jantos (78 lat), najstarszy uczestnik marszu, który maszerował po raz czwarty oraz dwie 10-latki – Estera Noszka i Karolina Górny.  

„Jak się idzie prawidłowo, pracuje 90 proc. mięśni” – przekonywał Zbigniew Jaworski, prezes skoczowskiego Klubu Nordic Wolking „Włóczykije”, demonstrując, jak chodzić z kijkami.
    
Wśród uczestników rozlosowano ponadto 35 nagród w postaci akcesoriów nordic walking. Nagrody pocieszenia dla tych, którzy nie mieli szczęścia w losowaniu, ufundowała ChSCh.  

– Był to już kolejny marsz, w który byliśmy zaangażowani. Wykonywaliśmy badania, pomagaliśmy w organizacji – podsumowuje imprezę Andrzej Cichy, kierownik filii ChSCh w Skoczowie.

Zarówno „Wspólnota dla Skoczowa” jak i ChSCh już planują kolejne akcje, które będą miały na celu popularyzację zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Skoczowa.

Czytaj o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij