Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

O zdrowiu w zdrowej szkole. Szkoła gotowania w Pierśćcu

15.11.2011, Kluby zdrowia

Na nasze samopoczucie i zdrowie wielki wpływ ma przede wszystkim to, co jemy. Dbałość o jadłospis poprawia naszą kondycję. Wbrew obiegowym opiniom wartościowe potrawy mogą być też bardzo smaczne. Przekonali się o tym uczestnicy zajęć Szkoły Zdrowego Gotowania zorganizowanych w Pierśćcu.

Klub Zdrowia w Skoczowie prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) przeprowadził warsztaty 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 im. Zofii Kossak w Pierśćcu. Jest to jedna z 22 szkół w Polsce posiadających Polski Certyfikat Krajowych Szkół Promujących Zdrowie.

Podczas zajęć wolontariusze zaprezentowali, jak przyrządzać potrawy z warzyw, w tym z dyni.

Mimo dużego postępu w przyzwyczajeniach kulinarnych Polaków dynia nadal nie jest odpowiednio docenianym warzywem. Tymczasem, jak dowiodły zajęcia ze szkoły gotowania,  może się ona stać podstawą pysznych, zdrowych dań. Jej miąższ posiada niską wartość kaloryczną i jednocześnie dużą wartość odżywczą, dlatego dynia nie tuczy. Jej pomarańczowy kolor bierze się z tego samego, co w przypadku marchewki – wysokiej zawartości karotenu. Dużą popularnością cieszą się również pestki dyni, które po wysuszeniu nabierają dopiero wartości odżywczych.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij