Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Mens sana in corpore sano

4.03.2011, Kluby zdrowia

Mały jubileusz w skoczowskim Klubie Zdrowia, prowadzonym przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Już po raz trzydziesty klub skupił ludzi chcących żyć w zgodzie ze starożytną maksymą  „mens sana in corpore sano” (w zdrowym ciele zdrowy duch). 21 lutego, niemal dokładnie w rocznicę inauguracyjnego spotkania (18 lutego 2008), temat Ruch receptą na długie życie przyciągnął ponad 80 miłośników zdrowego stylu życia.

Andrzej Cichy, kierujący filią ChSCh w Skoczowie, cieszy się każdą nową osobą, która dołącza do klubu.

– Zawsze pytam, kto jest dziś z nami po raz pierwszy. Byli „debiutanci”! Na powitanie jak zwykle przygotowałem upominek niespodziankę. Tym razem był to kalendarz biurkowy ChSCh, aby nowe osoby pamiętały o naszych spotkaniach. – mówi Andrzej Cichy. – A dla obchodzących urodziny prezentem była książka Dieta a choroby serca – dodaje.

Pan Andrzej bardzo dba o klubowiczów. Pilnuje, by każdy otrzymał kontrolkę badań – kartę, na której przez cały rok, systematycznie, notuje się wyniki pomiaru ciśnienia, poziomu cukru, wagi i innych ważnych dla oceny stanu zdrowia i kondycji badań, które w klubie zdrowia można zrobić co miesiąc. Również co miesiąc Iwona Deperas, promotorka zdrowia, przygotowuje jakiś specjał i po degustacji zdradza, jak go przygotować. Tym razem próbowano pasty z orzechów nerkowca z papryką.

Katarzyna Ważka, fizjoterapeutka, kierowała się mądrymi słowami doktora medycyny i filozofa Wojciecha Oczko (lekarza nadwornego i sekretarza króla Stefana Batorego, prekursora leczenia ruchem i ojca balneologii polskiej): „Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu”. Prelegentka spisała się na medal. Wykład o dobroczynnym wpływie aktywności na fizyczne i psychiczne samopoczucie człowieka wsparła pokazem prostych ćwiczeń, które z powodzeniem można wykonywać w domu. Każdy uczestnik otrzymał „ściągę” - broszurę z autorskim zestawem ćwiczeń, przygotowanym przez panią Kasię (zobacz: 2011-02-21 - zestaw cwiczeń pani Katarzyny Ważki prezentowany w lutym na spotkaniu kubu zdrowia [pdf]).

Na spotkanie 21 marca 2011 roku zaplanowano temat bardzo na czasie – Nie daj się grypie! Pani mgr Teresa Wałga, dyrektor sanepidu w Cieszynie, przybliży sposoby zapobiegania infekcjom wirusowym. Kolejny klub zdrowia w Skoczowie jak zwykle w Zespole Szkół nr 1, ul. Gustawa Morcinka 20, o godz. 18.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Wstęp jest bezpłatny.

Dowiedz się więcej o projekcie kluby zdrowia.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij