Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Kontrola w Skoczowie

19.05.2011, nieprzypisany

W poniedziałek, 16 maja dwukrotnie kontrolowano filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Skoczowie. Do południa – w punkcie wydawania żywności przy ul. Krzywej, a wieczorem podczas spotkania klubu zdrowia w Zespole Szkół nr 1.

W Skoczowie dzieje się dużo. Nawet bardzo dużo. Pomoc najuboższym, promocja zdrowego stylu życia, profilaktyka, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, imprezy sportowe propagujące aktywny wypoczynek. Niektóre stałe działania zaplanowane są na ten sam dzień miesiąca. Tak właśnie było z obydwoma przedsięwzięciami filii ChSCh sprawdzanymi przez urząd miasta. Kontroluje, bo pomaga i wspiera finansowo. Dzięki dotacji wolontariusze mogli między innymi opłacić składkę w banku żywności i comiesięczny transport artykułów spożywczych, które trafiają do potrzebujących.

– Po podpisaniu nowej umowy w programie PEAD 2011 rozpoczęliśmy wydawanie żywności z tegorocznej puli. W każdy trzeci poniedziałek miesiąca korzysta z niej 300 osób – mówi Andrzej Cichy, kierownik filii w Skoczowie. – Nasi podopieczni to osoby skierowane przez ośrodek pomocy społecznej. W maju mamy osiem artykułów spożywczych: makaron muszelki, kaszę z warzywami, musli, płatki kukurydziane, zupę pomidorową, mleko, ryż, herbatniki. To prawie 12 kg dla każdej osoby.

12 kg razy 300 osób. W sumie 3,6 tony jedzenia. Ale pięciu wolontariuszy radzi sobie z pracą doskonale. Co miesiąc od godziny 10 do 15.30 sprawnie rozdysponowują przekazane przez Śląski Bank Żywności produkty.

A kontrola? Wypadła pomyślnie. Przy takiej organizacji pracy nie ma miejsca na niedociągnięcia.

Czytaj o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij