Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Koncert charytatywny w Skoczowie

2.11.2011, nieprzypisany

Olaf ma dopiero siedem lat i już usłyszał wyrok: „Nowotwór”. Z powodu naświetleń nie był jeszcze w szkole, chociaż został pasowany na ucznia. Zosia ma pięć latek i choruje na autyzm. To całościowe zaburzenie rozwoju, w którym istotną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu. Potrzeby takich dzieci są znacznie większe niż ich zdrowych rówieśników, dlatego Dariusz Zeprzałka oraz filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Skoczowie postanowili im pomóc, organizując koncert charytatywny.

28 października w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury „Pod Pegazem” w Skoczowie rozpoczęły się występy młodych artystów. Były to zespół wokalny „DoReMi” (SP nr 3 w Skoczowie) oraz zespoły taneczne: prezentujący taniec nowoczesny „Merlin” (SP nr 3 w Skoczowie), „Experyment” (Gimnazjum nr 2 w Skoczowie), „Fuzja” i „Free Jump” (MDK w Skoczowie).

Całkowity dochód z imprezy – 1 545,08 zł – zostanie przekazany na dalsze leczenie i rehabilitację pięcioletniej Zosi i na walkę z chorobą nowotworową siedmioletniego Olafka. Niestety chłopiec nie był na koncercie, ponieważ niedawno przeszedł serię kolejnych prześwietleń.

Frekwencja bardzo dopisała. Widzowie rekrutowali się głównie spośród dzieci i młodzieży, ale nie zabrakło też rodziców dzieci, dla których koncert zorganizowano, a także burmistrz Skoczowa Janiny Żagan, wiceburmistrza Piotra Ruckiego i kierownika lokalnej filii ChSCh Andrzeja Cichego.

– Koncert naprawdę się udał – opowiada pan Andrzej. – Sala domu kultury było pełna. Całą uroczystość prowadził główny organizator Dariusz Zeprzałka. Po powitaniu na scenę wyszła Zosia z rodzicami oraz rodzice nieobecnego Olafka. W imieniu ChSCh razem z Bożeną Dedio – naszą wolontariuszką i jednocześnie nauczycielką matematyki w podstawówce, do której będzie uczęszczał chory chłopiec – wręczyliśmy im plecaki-niespodzianki. Były wypełnione maskotkami, książeczkami, kredkami, innymi zabawkami oraz częściami garderoby.

Jeżeli chcesz pomóc filii prowadzić działalność dobroczynną, złóż dar na konto:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów
70 1240 1994 1111 0010 3061 2425

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij