Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Koncert charytatywny w Skoczowie

14.12.2003, nieprzypisany

W niedzielę 14 grudnia 2003 roku w Miejskim Domu Kultury w Skoczowie odbył się koncert charytatywny. Zebrane pieniądze w kwocie 859 złotych zostały wydane na rzecz dzieci niepełnosprawnych z klas integracyjnych w Zespole Szkół nr 1 na skoczowskim Górnym Borze. 

Od pięciu lat w Zespole Szkół nr 1 funkcjonują oddziały integracyjne, w których dzieci zdrowe uczą się wspólnie z dziećmi niepełnosprawnymi.

„Mamy obecnie 8 takich oddziałów, a uczy się w nich 26 niepełnosprawnych dzieci. Dodatkowo od ubiegłego roku istnieją w naszej szkole 2 oddziały dla dzieci autystycznych, zaś od tego roku działa również stowarzyszenie, które wspiera ideę integracji uczniów zdrowych z chorymi” - mówiła Jolanta Pelic-Bobko, dyrektor szkoły. 

W niedzielny wieczór na scenie skoczowskiego MDK, obok chóru szkolnego i Beaty Kołder, wystąpiły Chór „Gloria" parafii ewangelickiej w Skoczowie oraz Chór Ziemi Cieszyńskiej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Koncert był już czwartym na rzecz szkoły z Górnego Boru. Patronat honorowy nad koncertem objął burmistrz Skoczowa natomiast patronat medialny Głos Ziemi Cieszyńskiej i Radio CCM. 

W ubiegłych latach zbieraliśmy pieniądze na zakup obiadów dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. Tym razem pani dyrektor zaproponowała, by przeznaczyć pieniądze na zakup sprzętu dla klas integracyjnych i autystycznych. Jeśli znajdą się sponsorzy, być może uda się nawet kupić specjalny komputer - mówi Andrzej Cichy, prezes Chóru Ziemi Cieszyńskiej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, członek Rady Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej a zarazem jeden z organizatorów koncertu.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij