Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Skoczów

Czerwiec w Skoczowie

31.05.2011, nieprzypisany

Czerwiec w Skoczowie dla lokalnych wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapowiada się niezwykle pracowicie. Obfitować będzie, obok standardowych działań, przede wszystkim w imprezy prozdrowotne.

3 czerwca skoczowska filia ChSCh wraz z Polskim Komitetem Zwalczania Raka i Powiatowym Inspektorem Sanepidu zorganizuje spotkanie w Dębowcu, objęte honorowym patronatem wójta gminy Dębowiec, odbywające się w ramach Wiosennych Dni Walki z Rakiem. Tego dnia o godzinie 16 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej można będzie wysłuchać wykładów na temat profilaktyki raka sutka i raka szyjki macicy, zapoznać się z wpływem czynników środowiskowych na występowanie wybranych nowotworów, spróbować wegetariańskiej kuchni, a także wykonać proste pomiary medyczne (ciśnienia krwi, poziomu cukru, tkanki tłuszczowej, spirometrię przesiewową itd.).

ChSCh będzie obecna również na odbywających się 10-12 czerwca 44. Dniach Skoczowa. Podobnie jak w ubiegłych latach wolontariusze z lokalnej filii skupią się na popularyzacji zdrowego stylu życia (proste badania medyczne, degustacja potraw wegetariańskich, upominki dla dzieci).

13 czerwca wolontariusze ze Skoczowa wezmą czynny udział w wystawie Expo Zdrowie w Cieszynie.

19 czerwca natomiast Czantoria dla Twojego zdrowia – kolejna impreza, która powstała dzięki współpracy Polskiego Komitetu Zwalczania Raka w Cieszynie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz filii ChSCh w Skoczowie. Instytucje te od sześciu lat organizują wspólnie rajd na Czantorię. W tym dniu wszyscy mogą skorzystać z ulgowego przejazdu kolejką linową. Uczestniczy skorzystają z bezpłatnych porad medycznych, będą mogli wykonać proste pomiary i testy medyczne, m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, poziom cukru, zawartość tłuszczu w tkance ciała, wykonać spirometrię. Zaplanowane są konkursy i zabawy ruchowe dla dzieci z udziałem klauna, zajęcia aerobiku, pokaz ratownictwa medycznego i wiele innych ciekawych programów.

Jednocześnie w Skoczowie trwa niezmiennie bezpośrednia pomoc najbardziej potrzebującym. Mało spektakularna, rzadko trafiająca na łamy mediów, ale wymagająca systematyczności, poświęcenia i żelaznej konsekwencji. Składają się na nią: pomoc żywnościowa – w każdy trzeci poniedziałek miesiąca trzystu osobom wydawane są artykuły spożywcze z puli pomocy żywnościowej PEAD; pomoc odzieżowa – w środy, pomiędzy godziną 13 a 17 czynny jest punkt z używaną odzieżą duńską; wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, mieszcząca się w budynku ZBM – III piętro, ul. Krzywa 4, czynna we wtorki pomiędzy 13 a 15.

Zwyczajowo trzeci poniedziałek miesiąca to dzień prowadzonego przez filię klubu zdrowia. W ostatnim przed wakacjami, 34 spotkaniu weźmie udział Iwona Samborska, fizjoterapeutka. Temat – Skutki braku aktywności ruchowej. Więcej o tym będzie można się dowiedzieć 20 czerwca 2011 roku, o godz. 18 w Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Gustawa Morcinka 20. 

Czytaj o pomocy zdrowotnej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Foto: rajd na Czantorię 2010

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

27 421 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Skoczów
ul. Osiedlowa 26
43-430 Skoczów

Nr konta bankowego:
24 2030 0045 1110 0000 0278 5610

Kierownik: Andrzej Cichy
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 606 449 927

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij